Türkiye de yabancı uyruklu vatandaşların ikamet izninin süresi ile iş sözleşmesinin veya işin süresine göre, belirli bir işletme ve belirli bir meslekte çalışmak üzere en fazla bir yıl süre ile çalışma izini verilmektedir.

 

Bir yıllık kanuni çalışma süresinden sonra; aynı iş yeri veya aynı işletme ve aynı meslekte çalışmak üzere çalışma iznin süresi en fazla “iki yıl” daha uzatılabilir. Üç yıllık kanuni çalışma süresinin sonunda, aynı meslekte ancak bu defa dilediği işverenin yanında çalışmak üzere çalışma İzninin süresi en fazla “üç yıl” daha uzatılabilmektedir.

Türkiye’ye çalışmak üzere gelen bir yabancının beraberinde veya daha sonra getirmiş olduğu eş ve bakmakla yükümlü olduğu çocuklarına da yabancının kendisi ile birlikte en az “beş yıl” kanuni ve kesintisiz ikamet etmiş olmaları kaydıyla Kanun ve Yönetmelik hükümlerine göre süreli çalışma izni verilmektedir.

Süreli çalışma izini başvurlarınız için gerekli tüm belge ve evrakların temin edilmesi, incelenmesi, hazırlanması aşamasında en kısa sürede başvurunuzun sonuçlandırılması için konusunda uzman kadromuz ile iletişime geçmeniz yeterli olacaktır..

Arslan Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri

Süreli Çalışma İzni Hizmetleri

Referanslar

Facebook IconTwitter Icon
Translate »

Need help? Email Us Here! Chat With Us Now!

← Prev Step

Thanks for contacting us. We'll get back to you as soon as we can.

Lütfen bilgileri doğru giriniz...

Powered by LivelyChat Delete History