Çalışma İzni Başvuru Süresi 6735 sayılı Uluslararası İş gücü Kanununa göre güncellenmiştir.

Daha önceki kanun maddesi kapsamında çalışma izni bitse dahi 15 gün içerisinde uzatma başvurusu yapılabiliyordu, 6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanununa göre ise çalışma izni bitim süresi son günü geçmemesi gerekiyor. Çalışma izni bittim süresi geçmesi gibi durumda yabancıyı ülkesine gönderip  Türk konsoloslukları aracıyla yeniden Yurt dışı Çalışma İzni başvurusu yapılması gerekmektedir.

Başvuru süreleri yabancılar için çalışma izni başvuru sürecinde önemli bir yer tutar. Özellikle Yabancılar Hakkında Çalışma İzni Kanun’undaki son gelişmeler ile ve E-Devlet portalı üzerinden online olarak çalışma izni başvuru süreçlerinin başlamasından sonra çalışma izni bittim süreleri daha önemli hale gelmiştir. Kanun da belirlenen süre göz ardı etmek, çalışma izni başvuru sürecine zarar verebilmekle birlikte yabancı işçi çalıştıran işverenler, gereken zamanında bildirim yapmamaları halinde idari cezaları ile karşı karşıya kalabilmektedir.

Tüm yaptırımı olan problemlerle karşılaşmamanız adına çalışma izni süresi bitmeden maksimum 2 ay önceden uzatma başvurusu yapmanız yararınıza olacaktır.


Tüm başvurularınızın Çalışma İzni Süre Uzatımı konusunda iletişim sekmesinden bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır…

Arslan Danışmanlık ve Aracılık Hizmetleri

Çalışma İzni Süre Uzatımı

Referanslar

Facebook IconTwitter Icon
Translate »

Need help? Email Us Here! Chat With Us Now!

← Prev Step

Thanks for contacting us. We'll get back to you as soon as we can.

Lütfen bilgileri doğru giriniz...

Powered by LivelyChat Delete History