Arslan Danışmanlık Ankara‘da yabancı çalışma izni alım işlemlerinize danışmanlık ve aracılık hizmeti vermektedir.  Yabancı çalışma izni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından ilgili mevzuat kapsamında verilmektedir. Sürekli değişen mevzuat ve işlemler nedeniyle çalışma izni başvuruları zaman zaman reddedilmekte veya eksik evraklar tamamlanıncaya kadar süreler uzamaktadır. Ticari olarak bakıldığında zaman önemli bir unsur olduğu için yabancı çalışma izni başvurularında uzmanlarımız sizden gerekli evrakları tereddüte yer bırakmayacak şekilde eksiksiz olarak alacak ve başvurularınızın olumlu sonuçlanması için gerekli iş takibini yapacaklardır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı mevzuatına göre çalışma izni türleri :

  • Süreli Çalışma İzni
  • Süresiz Çalışma İzni
  • Bağımsız Çalışma İzni
  • Turkuaz Kart (Yeni uygulama hakkında bilgi almak için bizi arayınız : 0533 658 17 36 )

Çalışma İzni Ankara web sitemiz aracılığıyla yabancı çalışma izni süreçlerinde sizlere en hızlı ve kesin çözümü sunmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda uzmanlarımız mevzuatta yapılan değişimleri anlık olarak takip etmekte, değiştirilmesi muhtemel maddeler hakkında sizleri bilgilendirmektedirler. Arslan Danışmanlık ‘ın tecrübeli ekibiyle çalışmak için ofisimize bekliyoruz.

 

***

2018 YILI YABANCI ÇALIŞMA İZNİ BAŞVURU ESASI DEĞİŞİKLİĞİ

  • Şirket başvurularında, Şirket SGK yetkilisi (26 haneli SGK sicil numarası kullanıcı adı – şifre) tarafından başvuru yapılmakta, şirket sahibi, müdürü vb. yetkilere sahip olsa dahi başvuru yapılamamaktadır.
  • Tüm Yabancı çalışma izni başvurularında Elektronik imza ve  KEP adresi sistemine geçilmiştir,  başvuru sahibinin KEP adresi ve elektronik imzası zorunlu kılınmıştır.
  • Türkiye’de Lisans ve ön lisans eğitimi bitirmiş ama devletten burs almış yabancı öğrencilere çalışma izni başvuruları çalışma bakanlığı tarafından reddedilmektedir.
  • Türkiye’de oturma izni olmayan, şirket kurarak yurt dışından çalışma izni başvurusu yapan Suriyeli yabancılar için ödenmiş sermaye şartı 300 bin TL ye çıkartılmıştır.
  • Ev hizmetlerinde her sebeple olursa çalışma izni iptal edilen yabancılara oturma izni verilmemektedir.
  • Şirket ve kurumlarda çalışan yabancıların çalışma izinleri 6 aydan önce iptal edilirse veya işten ayrılırlarsa Türkiye’de oturma izni  alamayacaklardır.

Arslan Danışmanlık ve Aracılık Hizmeti

Güvenevler Mahallesi, Mesnevi Sokak, No: 24/7 Çankaya/ANKARA
GSM:+90-533 – 658 17 36
T:+90-312 – 440 51 40
F: +90-312 – 440 51 18
Web: www.arslandanismanlik.net

Referanslar

Facebook IconTwitter Icon
Translate »

Need help? Email Us Here! Chat With Us Now!

← Prev Step

Thanks for contacting us. We'll get back to you as soon as we can.

Lütfen bilgileri doğru giriniz...

Powered by LivelyChat Delete History